24/05/2024

Ankara Kent Konseyi Engelli Meclisi Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Ankara Kent Konseyi Engelli Meclisi 2. Olağan Genel Kurulu, Gençlik Parkı Kabul Salonu’nda gerçekleştirildi. Başkent’te engelli vatandaşların refah içinde ve etkin bir şekilde yaşayabilmesi, yaşadıkları sorunların tespit edilebilmesi amacıyla erişilebilir bir Başkent yaratmayı hedefleyen Ankara Kent Konseyi Engelli Meclisi, 2. yaşını kutladı.

Ankara’da engelli vatandaşların toplumla entegre bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri, sosyal hayatta daha aktif rol almaları ve tüm ekonomik haklara sahip olmaları amacıyla çalışmalar yürüten Ankara Kent Konseyi Engelli Meclisi, 2. yaşını doldurdu. Yaklaşık 120 temsilcinin katılımıyla eğitim ve araştırma, erişilebilirlik, proje-arge, etkinlik organizasyon, kültür-sanat, iş geliştirme ve çalışma gruplarıyla bugüne kadar 17 yürütme kurulu toplantısı ile birlikte toplam 29 toplantı gerçekleştiren Ankara Kent Konseyi Engelli Meclisi 2. Olağan Genel Kurulu, Gençlik Parkı Kabul Salonu’nda yapıldı.

YAKLAŞIK 300 STK VE GÖNÜLLÜLERLE İŞ BİRLİĞİ

Açıldığı ilk günden itibaren engelli vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini gözeterek yaklaşık 300 sivil toplum kuruluşu ve çok sayıda gönüllü ile temasa geçerek iş birliği yapan AKK Engelli Meclisi, birçok yeni proje de geliştirdi. 2. Olağan Genel Kurul toplantısında konuşan Ankara Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin, “Kentlerimizin en büyük sorunlarının başında da erişilebilirlik gelmektedir. Özellikle engelli vatandaşlar kentlerde ciddi problemler yaşıyor. Başkentimizi ne kadar erişilebilir bir kent haline getirebilirsek o kadar mutlu olacağız. Gücü ve dayanışmayı artırmak için yönetimi yeniden seçmek için bir araya geldiler” dedi.

Loading

Skip to content