Astronotlar İşitme Engelli Çocuklar İle Görüştü!

0 0

Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki (UUİ) astronotlar, ilk kez işitme engelli çocuklarla bağlantı kurdu. ARISS (Amateur Radio on the International Space Station) adlı amatör radyo istasyonuna sahip olan astronotlar, UUİ tam İngiltere’nin Berkshire kentinin üzerinden geçerken, Newbury’deki Mary Hare adlı okulun işitme engelli öğrencileriyle görüştü. 10 dakikalık görüşme sırasında 10 öğrenci yerçekimi, “Kuzey Işıkları” ve işaret dili ile ilgili sorular sordular.

UZAYDAN RADYO YAYINI

Bu görüşmeyi organize edenler ise Newbury Bölgesi Amatör Radyocular Derneği.. UUI amatör bir radyo istasyonuna sahip; adı ARISS ve astronotların amatör radyo lisansları var. Bu radyo sayesinde öğrencilerle astronotlar kolayca iletişime geçebiliyor ve uzay, uydu iletişimi, wireless teknoloji, radyo gibi konular hakkında konuşabiliyorlar.

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content