Diyanet İşleri Başkanı Engellileri Ziyaret Etti

0 0

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Çankaya Müftülüğü Gençlik Merkezi’nde Kur-an’ı Kerim eğitimi gören işitme ve görme engelli kursiyerlerle bir araya geldi. Kursiyerleri sınıflarında ziyaret eden Erbaş, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Braille alfabesinden Kur-an-ı Kerim’i öğrenen kursiyerlerle sohbet eden Erbaş, öğrenmenin yaşı ve engeli olmadığını belirtti. İşaret diliyle temel dini bilgileri öğrenen işitme engellilerle bir araya gelen Erbaş, kursiyerlerle hediyeler verdi.

İHTİYAÇLARINI DAHA FAZLA GİDERMEYE GAYRET EDECEĞİZ

Ziyaretin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Ali Erbaş, Dünya Engelliler Günü nedeniyle kursiyerlerle bir araya geldiklerini belirterek, “Burada birkaç sınıfımızda hem işitme engelli hem de görme engelli kardeşlerimiz eğitim almaktadırlar. Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler öğrenmekteler. Bu dersler için yetiştirdiğimiz hocalarımız var. Onlara sertifika programları uygulayarak, işaret dilini daha önce öğretmiştik. Yine görme engelliler derslerine giren hocalarımız Braille alfabesiyle ders vermeyi öğrenmişlerdi. Bu hocalarımızın desteği ile pek çok kardeşimiz Çankaya Müftülüğü’nün Gençlik Merkezi’nde ders almaktadırlar. Hem işitme hem görme engelli vatandaşlarımız dinimizi öğrenmeye gayret etmekteler. Ben bugün onları ziyarete geldim. Kendileriyle görüştük, sınıflarda sohbet ettik. İnşallah kardeşlerimizin ihtiyaçlarını daha fazla gidermeye gayret edeceğiz” dedi. (DHA)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content