Engelli Bireyler, Proje Kapsamında Ektikleri Ürünleri Hasat Etti

0 0

Menteşe Belediyesi ile Muğla Zihinsel Engelliler Derneği tarafından başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında engelli bireyler, dernek bahçesine ektikleri domates, biber, salatalık ve patlıcanın hasadını yaptı. 

Hasada, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş de katıldı. Başkan Gümüş, dernek bahçesinin geçen yıllarda Muğla Zihinsel Engelliler Derneği’ne hobi bahçesi olarak tahsis ettiklerini belirterek, şunları söyledi:  “Menteşe Belediyesi olarak üretmenin değerini biliyor, farkındalık yaratan çalışmalara imza atıyoruz. Muğla Zihinsel Engelliler Derneğimiz ile başlattığımız sosyal sorumluluk projesi kapsamında engelli kardeşlerimize üretimin içine dahil ettik. Engelli bireylerimiz dernek bahçesine domates, biber, salatalık, patlıcan gibi yerel ürünler ekip, suluyor ve bakımlarını yapıyorlar. Ektikleri ürünlerin yetişip, olgunlaştığını görünce de üretmenin mutluluğunu, toprakla uğraşmanın keyfini alıyorlar. Bugün birlikte yaptığımız hasat onlara da çok iyi geldi. Sosyal hayatın içine karışıyorlar. Bu çok değerli.” dedi. (AnkaHaber)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content