Engelli Çocuklar Kur’an-ı Kerim’i Evlerinde Öğreniyor

0 0

Adıyaman İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü tarafından yürütülen proje çerçevesinde yaz kuran kursları için camii ve Kur’an kurslarına engelinden dolayı gidemeyen özel çocuklara evlerinde Kuran’ı Kerim öğretiliyor.

Engellerinden dolayı Kur’an kursları ile camilere gidemeyen 13 engelli çocuk için harekete geçen İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü personelleri, çocukları evlerinde tek tek ziyaret ederek evlerinde Kur’an Kerim öğretmeye başladı.

Engellilere yönelik her daim çalışmaları içerisinde bulunduklarını dile getiren Engelli Koordinatörü Ali Çelik, “Bu yıl Abdullah bin Ümmü Mektum Görme Engelli Kur’an Kursumuza 8 öğrenci, cami ve Kur’an kurslarımıza ise 22 engelli öğrencimiz katılmıştır.

Ayrıca 13 öğrenci de engelinden dolayı kurslarına katılamadığından din görevlileri tarafından evlerinde ziyaret edilerek imkanlar ölçüsünde Kur’an-ı Kerim ve değerler eğitimi dersleri verilmiştir.

Görme engelli kardeşlerimize kabartmalı Braille alfabesi, işitme engelli kardeşlerimize işaret dili, hafif zihinsel ve bedensel engelli kardeşlerimize baskılı Mushaf dan öğrenmenin engel olmadığını, ayrıca camiye ve Kur’an kurslarına gidemeyecek durumda olan engelli vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ediyoruz” diye konuştu. (İHA)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content