0 0

Çorum ili Kunduzhan Aile Sağlığı Merkezi’nin engelli hassasiyeti gurur verdi. Rutin kontrollerini yaptırmak üzere sağlık merkezine gelen Arif Çilingir isimli engelli hastanın ölçümleri için dışarı çıkan genç hemşirenin ilgisi hem insanlık adına hem de engelliye gösterilen hassasiyet adına büyük takdir topladı.  Ortopedik engelli bulunan yaşlı adamın sağlık ocağına yaklaşmasıyla, kendisini pencereden gören genç hemşire, aşağı inip ölçümlerini yaptı. Tansiyon ve nabız ölçümlerinin ardından sonucu doktora bildiren hemşire, tansiyonu biraz yüksek çıkan hastasına, doktorun verdiği ilacı içirdi. Karşılıklı diyaloglarından hemşirenin samimi ilgisi, hastanın da memnuniyet ve mutluluğu ses tonlarına yansıdı. 

Sürekli Kunduzhan Aile Sağlık Merkezi’ne gelip muayene olduğunu ve tüm tetkiklerini yaptırdıklarını aktaran Arif Çilingir, “Doktorlarımız da çalışanlar da her defasında bizim için pervane oluyor. İçerde engelliler için oluşturulmuş yer var, orada da muayene ve tedavimizi gerçekleştiriyorlar. Kimi zaman içeriye girmek bana zor geliyor, sırf beni yormamak adına havaların iyi olduğu günlerde kapıya kadar inip neye ihtiyacım varsa yardımcı olup destek oluyorlar. Allah hepsinden razı olsun” dedi. (Çorum Hakimiyet)

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content