Engelli Kadın Basketbol Ligi Kurulmalıdır! (Özel Haber)

HATAY’DA YASAYAN SONGUL CELIK (40), TEKERLEKLI SANDALYE BASKETBOLDA GOSTERDIGI AZIMLE BASARI MERDIVENLERI TEK TEK CIKTI. BASKETBOL SPORUNDA, MILLI SPORCULUK UNVANI DA KAZANAN CELIK, A MILLI TAKIM YARDIMCI ANTRENORU OLARAK DE GOREV YAPIYOR. FOTO: IZZET NAZLI / HATAY, (DHA)

Hatay’da bedensel engelli olarak dünyaya gelen Songül Çelik, Almanya’da tedavi görürken sporcu olmaya karar verdi. 18 yaşında döndüğü Hatay’da girdiği bir kulüpte basketbola başlayan Çelik, gösterdiği azimle 2002 yılında milli takımda forma giydi. Kadın takımı olmadığı için engelli erkeklerle Spor yapan Çelik, Tekerlekli Sandalye Basketbol A Milli Takımı’nda yardımcı antrenörlüğe de getirildi. Hem oyuncu olan hem de oynadığı takımın koçluğunu yapan Çelik, Tekerlekli Sandalye Basketbol 2’nci Ligi’nde mücadele eden ve tamamı erkeklerden oluşan Hatay Büyükşehir Belediyespor’da oynadığı 6 maçta 6 galibiyet elde etti.

Hayallerinin peşinden koştuğunu ve basketbolda kendini bulduğunu dile getiren Çelik, şunları söyledi: “Gerek milli takımdaki görevimde gerekse de Hatay Büyükşehir Belediyespor’daki takımımda hedefim hep en iyisi. Benim en büyük hayalim kadın basketbolunda olduğu gibi  engellilerde de bir ligimizin olmasıdır, engelli kadın basketbol ligini kurmak istiyorum. Engelli kadın basketbol liginde mücadele etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Loading

Skip to content