Engelli Memur Adaylarından Bakanlık Önünde Eylem: Söz Verip Tutmadılar

0 0

Engelliler Konfederasyonu öncülüğünde çeşitli sivil toplum kuruluşu ve temsilcilerin katılımıyla, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (EKPSS), yeterli puan almalarına rağmen atanamadıklarını söyleyerek 20 bin atama, yüzde 6 kota talep ettiler.

Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı önünde eylem yapan engelli memur adayları, “Engelliler Burada Derya Yanık nerede?”, “Hani sosyal devlet hani adalet?” , “Söz verip de caydılar bizleri yok saydılar” sloganları eşliğinde taleplerini dile getirdiler.

Engelli Konfederasyonu Başkanı Mustafa Özsaygı, iktidarın defalarca söz vermelerine rağmen asgari düzeyde bile atama yapmadığını söyledi. 95 bin engellinin sınava girdiğini ifade eden Özsaygı, “Yaşamın birçok alanında olduğu gibi bu alanda da hak kaybı yaşıyoruz. Çalışma hakkı en temel hak. Gıda başta olmak üzere temel ihtiyaçlarımızı karşılarken zorlanıyoruz. Yoksullukla ve işsizlikle yaşayamaz durumdayız. Artık sesimizi duyun, atamamızı yapın” diye konuştu. 

Basın açıklamasına ilişkin Engelliler Platformu, sosyal medya hesaplarından: “Biz geldik. Bakanımız nerede?” paylaşımı yapıldı.

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content