Engelli Öğretmen Adayları 750 Atamadan Memnun Değil

750 engelli öğretmen alımının yapılacağının açıklanması ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başvuru kılavuzu da yayınlandı.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI KONTENJANLARI ve BRANŞ DAĞLIMI AÇIKLANDI MI?

Adayların tercihine açılacak alanlar ve il bazlı kontenjan sayıları, ülke geneli alanlar itibarıyla öğretmen ihtiyacı ve illerin alanlar bazındaki boş norm sayıları ve öğretmen ihtiyacı göz önünde bulundurularak Bakanlıkça belirlenecektir.

Atama yapılacak alan ve kontenjan sayıları, tercih başvurularının ilk günü olan 22 Kasım 2021 tarihinde personel.meb.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.

ATAMA DUYURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

MEB ENGELLİ ÖĞRETMEN ALIMI TAKVİMİ 2021

Başvuruların Kabul Edilmesi ve Onay Süreci: 8-12 Kasım 2021

Tercihlerin Yapılması ve Onay Süreci: 22-26 Kasım 2021

Atamaların Yapılması: 3 Aralık 2021

ENGELLİ ÖĞRETMEN ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

· 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak,

· Türk vatandaşı olmak, (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için Türk vatandaşı olma şartı aranmayacaktır.)

· 2018 ve 2020 yıllarında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavından (EKPSS-Lisans Düzeyi) 50 ve daha üzeri puan almış olmak,

· Lisans mezuniyetinin, öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararına uygun olmak,

· Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca, yükseköğrenimlerinin ve/veya pedagojik formasyon belgelerinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği kabul edilmiş olmak,

· Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanların ihtiyacı karşılamadığı alanlara atanacaklar hariç olmak üzere, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından birinin başarıyla tamamlamış olmak.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ADAYLARI ATAMAYA TEPKİ GÖSTERDİ

Engelli Öğretmen Adayları belirli dönemlerde Ankara’da toplanıp mevcut kadro açığı olan 2.511 kadroya tamamen atama yapılmasını istiyordu. Milli Eğitim Bakanlığından yapılan duyuruda 750 Engelli Öğretmen Ataması, adaylar tarafından olumsuz karşılandı. Engelli Öğretmen Adayları 2.511 kadro açığının kapatılmasını talep ediyor.

Loading

Skip to content