15/07/2024

Engelli Öğretmen Adayları Kemal Kılıçdaroğlu’yla Görüştü!

Atanmak isteyen engelli öğretmen adayları, 2022 Nisan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı öncesi 2.000 atama yapılması yönünde bürokratik ve sosyal medya çalışmaları devam ediyor.

ADAYLAR KEMAL KILIÇDAROĞLU’YLA GÖRÜŞTÜ

Engelli öğretmen adayları Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla özel görüşme gerçekleştirdi. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’la görüşen adaylar, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na mağduriyetlerini aktardı.

Engelli öğretmen adaylarından yapılan açıklama şu şekilde; “2020 EKPSS’nin salgın sebebiyle iki kez ertelenmesi engelli öğretmenleri mağdur etti. Sınavın ertelenmesi yapılan atama sayısını ikiye düşürdü. EKPSS tarihinin en zor dönemini yaşadık. Engelli öğretmenlerin tamamına yakını alınırken 2020 EKPSS ile bu zamana kadar toplamda 1250 engelli öğretmen alımı yapıldı. Son atama 3 Aralıkta 750 kişilik kontenjanla yapıldı ve 2000 engelli öğretmen hâlâ atama bekliyor. 24 Nisanda yapılacak olan 2022 EKPSS’den önce Mart ayında bir atama daha talep ediyoruz. Bizler engellerimizi aşıp öğretmen olduk. Hiçbir engelin öğretmenlik yapmamıza engel olmayacağına inanıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Loading

Skip to content