Engelli Öğretmen Adayları Kemal Kılıçdaroğlu’yla Görüştü!

0 0

Atanmak isteyen engelli öğretmen adayları, 2022 Nisan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı öncesi 2.000 atama yapılması yönünde bürokratik ve sosyal medya çalışmaları devam ediyor.

ADAYLAR KEMAL KILIÇDAROĞLU’YLA GÖRÜŞTÜ

Engelli öğretmen adayları Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla özel görüşme gerçekleştirdi. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’la görüşen adaylar, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na mağduriyetlerini aktardı.

Engelli öğretmen adaylarından yapılan açıklama şu şekilde; “2020 EKPSS’nin salgın sebebiyle iki kez ertelenmesi engelli öğretmenleri mağdur etti. Sınavın ertelenmesi yapılan atama sayısını ikiye düşürdü. EKPSS tarihinin en zor dönemini yaşadık. Engelli öğretmenlerin tamamına yakını alınırken 2020 EKPSS ile bu zamana kadar toplamda 1250 engelli öğretmen alımı yapıldı. Son atama 3 Aralıkta 750 kişilik kontenjanla yapıldı ve 2000 engelli öğretmen hâlâ atama bekliyor. 24 Nisanda yapılacak olan 2022 EKPSS’den önce Mart ayında bir atama daha talep ediyoruz. Bizler engellerimizi aşıp öğretmen olduk. Hiçbir engelin öğretmenlik yapmamıza engel olmayacağına inanıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content