24/06/2024

Engelli Öğretmenler, Basın Açıklaması Yaptı

EKPSS sınavı üzerinden 9 ay, son Engelli Öğretmen alımı üzerinden 13 ay gibi bir süre geçmesine rağmen Engelli Öğretmen ataması halihazırda yapılmış değildir.

Çeşitli engellere sahip bireyler için atama takviminin yayınlanmamış olmasının sebep olduğu stresin yanı sıra, toplumda birey olarak önlerini görememektedirler.

Milli Eğitim Bakanımız Sn. Mahmut ÖZER’in, katılmış olduğu bir televizyon programında “her yıl sonu engelli öğretmen ataması yapıyoruz, bu yıl sonu da yapacağız” söylemelerine karşılık Engelli Öğretmen atama takvimi yayınlanmamıştır.

Engelli öğretmenler daha fazla bekletilmeden, mağduriyetin de giderilmesi açısından atama takviminin yayınlanmasını ve sosyal devlet gereği, sınava girmiş 5 bin engelli öğretmenin tamamının atamasının yapılmasını onlar adına istiyoruz.

Atama sayısının 1000, 1500, 2000 gibi rakamlarda kalırsa engelli öğretmenlerimizi tatmin etmeyecek ve mağduriyetin devamlılığı görülecektir. 5 bin engelli öğretmenin tamamının ataması yapılmalıdır. (oğretmenlericin.com)

Loading

Skip to content