Engelliler Konfederasyonu: Atama Sayısı 10 Bine Çıkarılmalıdır!

0 0

Engelliler Konfederasyonu, engelli personel atamalarıyla ilgili Ankara Sakarya Caddesi’nde açıklama yaptı. Açıklamanın yapıldığı alanda, “10 bin atama, yüzde 6 kota istiyoruz”, “2022 ve 2828 sayılı yasalar iyileştirmelidir” dövizleri taşındı.

Engeliler Konfederasyonu adına söz alan Semra Alptekin, engelli atama sayılarının artırılması çağrısında bulunarak, “Açıklanan sayı ihtiyacı ve beklentileri karşılamaktan uzaktır. EKPSS’den yüksek puanlar alarak atama bekleyen binlerce engelli, büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştır. Engelliler yaşadıkları bu hayal kırıklığını farklı mecralarda dile getirmiş ve getirmeye devam etmektedir. Bu nedenle biz de bir kez daha belirtiyoruz ki; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı tarafından açıklanan 2 bin 927 atama sayısı 10 bine çıkarılıncaya kadar hukuk sınırları çerçevesinde her türlü demokratik hakkımızı kullanacağız” dedi

‘MÜCADELEMİZDE KARARLIYIZ’

Talepleri karşılanınca kadar mücadelelerine devam edeceklerini belirten Alptekin, “Atama sayısı kamu kurum ve kuruluşlarında, engelli memur kadrosu için belirlenmiş olan yüzde 3 kota yüzde 6’ya çıkarılıp uygulanıncaya kadar mücadelemizi sürdürmekte kararlıyız” ifadelerini kullandı.

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content