Engelliler Konfederasyonu: Dekor Olmak İstemiyoruz

Engelliler Konfederasyonu Başkanı Ferman Kurtel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla “3 Aralık’ta 3 Talebimiz Var” başlığıyla yazılı bir açıklaması yaptı.

Açıklamada, “Engellilerin yıllardır var olan ve kronikleşmiş sorunları bulunmaktadır. Ve engelliler, 2021 yılı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne de bu sorunların çözümünü bekleyerek girmektedir. Engelliler olarak, 2021 yılı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde artık oyalanmak, sevgi sözcükleri duymak, fotoğraflarda dekor olmak istemiyoruz” denildi.

Yetkililere çağrı yapılan açıklamada, “İlgilileri, yetkilileri, 3 Aralık’ta sevgi sözcükleri, merhamet duyguları göstermek yerine haklarımızı vermeye ve hemen harekete geçmeye çağırıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Açıklama şöyle devam etti:

“Ülkemizde yaşayan 10 milyondan fazla engelli olarak, sorunlarımızın çözülmesini, haklarımızın verilmesini istiyoruz. Engelliler Konfederasyonu olarak, bu yıl 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde 3 talebimiz var. Taleplerimiz oldukça sade, net ve hayata geçirilebilir isteklerdir.

“ENGELLİ KAMU PERSONEL ATAMALARI HEMEN YAPILSIN”

EKPSS’ye girmiş binlerce engelli, yıllardır yeterli sayıda engelli kamu personel ataması beklemektedir. Yapılan atamalar ihtiyacı ve beklentileri karşılamaktan uzaktır.

– 2021 yılında en az 10 bin engelli kamu personel ataması yapılmalıdır.

– Engelli memur kadrosu için belirlenmiş olan yüzde 3 kotası en az yüzde 6’ya çıkartılmalı ve doldurulmalıdır.

– Engelliler için belirlenmiş kotalar sadece engelliler için kullanılmalıdır.

Loading

Skip to content