Erciyes Engelliler Kooperatifi Üyeleri, Deprem Bölgesinde

0 0

Erciyes Engelliler Kooperatifi, atkı ve berelerden oluşan yardım kolilerini deprem bölgesi Kahramanmaraş’a ulaştırdı. Kooperatif üyeleri ayrıca burada AFAD Koordinasyon Merkezinde Vali Gökmen Çiçek’i de ziyaret etti.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek önderliğinde kurulan Erciyes Engelliler Kooperatifi üyeleri, Kahramanmaraş merkezli depremlerde zarar gören depremzedeler için atkı ve bere üretti. Üretilen atkı ve bereler Kahramanmaraş’taki depremzedelere dağıtılmak üzere kente götürüldü. Erciyes Engelliler Kooperatifi Başkanı Kadircan Gökalp, ürettikleri ürünleri Vali Gökmen Çiçek’e teslim etti. Sosyal medya hesabından bunu duyuran Vali Gökmen Çicek, “Kayseri engelliler derneğimiz üyelerine ekonomik gelir sağlamak maksadıyla 2 ay önce kooperatif kurup üretime başlamıştı. Kooperatifimiz deprem olur olmaz kazancı bir kenara bırakıp bütün üretimini Kahramanmaraş’a bağışladı ve Maraş için üretmeye devam ediyorlar.Allah razı olsun” ifadelerini kullandı. (kayserigercekhaber)

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content