17/07/2024

Erzincan’da İşitme Engelli Kadınlar Kurslarda Şifa Buluyor

AW136121

Erzincan Belediyesi tarafından Erzincan Yeni Hayat Kanserle Mücadele Derneği ile iş birliği yapılarak kanser tedavisi devam eden ya da sona eren kadınlar ile işitme engelli kadınlara rehabilitasyon amacıyla Takı Tasarım ve Tığ Örücülüğü kursları açıldı.

Erzincan Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında (ERMEK) gerçekleştirilen projeye katılım sağlayan kanser hastası kadınlar Takı Tasarım kursunda kolye, bileklik, yüzük gibi çeşitli takılar, ev aksesuarları ve hediyelik eşyalar yaparak işitme engelli kadınlar ise Tığ Örücülüğü kursunda amigurumiden çeşitli oyuncaklar ortaya koyup moral depolayarak şifa buluyor.

Takı Tasarım kursuna katılan Gülnur Gül, açılan kursun kendilerine birçok fayda sağladığını kaydederek, “Burada boncuk işliyoruz. Boncuktan takılar yapıyoruz. Bileklik, kolye, yüzük gibi şeyler öğrendik. Bu sınıftaki hastalar zaten özel hastalar hepimiz kanser tedavisi gördük, kanser hastasıyız. 3 yıldır farklı kategorilerde kurslara geliyoruz. Çok iyi oldu bizim için maddi, manevi fayda sağladı. En azından evden çıkıyoruz. Burada güzel bir arkadaş ortam oluşturduk. Güzel şeyler öğrendik. İleride belki kendi ailelerimize katkı sağlayacağız. Bu kurs bizlere çok iyi geliyor” şeklinde konuştu.

g

Loading

Skip to content