Fatma Şahin: Engelli Bir Babanın Kızıyım

0 0

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin,’3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla katıldığı etkinlikte kendi babasının da bir engelli birey olduğunu hatırlatırken, duygusal anlar yaşadı.
Şahin, Engelsiz Yaşam Merkezi’ne kurulan Güneş Enerjisi Santral Açılışı ve Güneş Enerjisi Projelerinin Finansman Paneli açılışı töreni ve ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ kapsamında Onat Kutlar Konferans Salonu’nda engelli bireyler tarafından düzenlenen gösteriye katıldı. Şahin, engelli piyanist Ufuk Selcen Şığva’nın minik resitaline ortak oldu, birlikte şarkı söylediği sırada da duygusal anlar yaşadı.

ENGELLİ BİR BABANIN KIZIYIM


Program sırasında konuşan Fatma Şahin, babasının da bir engelli olduğunu hatırlattığı sırada duygusal anlar yaşadı. Şahin, AK Parti hükümeti öncesinde engellinin adı, hukuku ve dışarı çıkacak cesareti olmadığını söyleyerek, eğitimde, sağlıkta, istihdamda, ulaşımda önce engellilerin haklarını göz önünde tuttuklarını belirtti.
Asıl engelin nasırlaşmış kalplerde olduğunu dile getiren Şahin şöyle dedi: “Engelli bir babanın kızı olarak doğdum. Sonra engelli bir mühendisin bir bilişim sanayisinde nasıl güçlü bir alt  yapı olacağını öğrendim. Parlementoya gittiğimde yine bire kardeşimi tanıdım. Boğaziçi üniversitesini kazanmış muhteşem bir zekanın parlamentoda nasıl çalıştığını, engelli milletvekillinin nasıl olabileceğini gördüm. Daha öncesinde engellinin adı, hukuku, dışarı çıkacak cesareti yoktu. Eğitimde, sağlıkta, istihdamda, ulaşımda önce engelliler dedik. Şimdi ‘Engelli Dostu Gaziantep’, ‘Engelsiz Gaziantep’ için hepinizin huzurundayım. Hayat, ömür bitiyor. Arkada nasıl eserler bıraktığınız çok önemli. Artık engellinin tanımı değiştirdik. Engel; elde, ayakta, gözde, kulakta değil, engel yaşarmayan gözde nasırlaşmış kalptedir diyoruz. Göz yaşarıyor, kalp hissediyorsa kimsede engel yok. Hiçbir şey kendiliğinden olmuyor. Yeni hedefimiz, sizlerle birlikte engelli hâkim, engelli savcılar yetiştirmek. Bu çocuklarımızı yetiştireceğiz. Hepsi farklı. Bize düşen onlara destek olmak dokunmak. Küçük desteklerle gelen sonuçları gördük. Sporda, bilim ve teknolojide eğitimde varız. Engelsiz bir kent için hizmetinizde olmaya devam edeceğiz. (DHA)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content