Gaziantep’te “Engelli Kardeşlerimiz ve Ergenlik Dönemi” Konulu Toplantı Düzenlendi

0 0

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Şehitkamil Belediyesi ile iş birliğiyle Fiziksel Engelliler Vakfı (FEV) tarafından “Engelli Kardeşlerimiz ve Ergenlik Dönemi” konulu toplantı düzenlendi.

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan toplantıda uzmanlar tarafından açılış konuşmalarının ardından engellilerin cinsel kimlik kazanmalarının önemi, ergenlikte yaşanan sorunlarla başa çıkabilme gibi konuları ele alındı. 

İnteraktif geçen toplantıda yaşanmış hayat hikayelerden örnekler, bilgiler ve çözümler konuşuldu. 

Toplantıya Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri ve Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Yıldırım, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri ve Engelliler Daire Başkanımız Dr. Serdar Tolay ile FEV Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Kilitçioğlu ile yönetim kurulu üyeleri, vatandaşlar, engelli gençler ve aileleri katıldı. 

Toplantı devamında “Kapağı tam olarak kaldırılmamış” olan bir konunun ilk kez Gaziantep’te ele alınmasının bir tesadüf olmadığı, yerel yönetimler bakımından Gaziantep’in sağlık işleri, engelliler ve yaşlılar alanında diğer şehirlere göre oldukça ilerlemiş hatta fark atmış olduğu vurgulandı. 

İstanbul’dan konuşmacı olarak katılan Türkiye Tabipler Birliği Emekli Hekimler Kolu Başkanı Uzman Dr. Erdinç Köksal’ın “Türkiye’nin başkenti Ankara, tüm engellilerin başkenti Gaziantep” şeklinde yaptığı benzetme büyük alkış topladı.

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content