24/06/2024

Gaziantep’te “Engelli Kardeşlerimiz ve Ergenlik Dönemi” Konulu Toplantı Düzenlendi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Şehitkamil Belediyesi ile iş birliğiyle Fiziksel Engelliler Vakfı (FEV) tarafından “Engelli Kardeşlerimiz ve Ergenlik Dönemi” konulu toplantı düzenlendi.

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan toplantıda uzmanlar tarafından açılış konuşmalarının ardından engellilerin cinsel kimlik kazanmalarının önemi, ergenlikte yaşanan sorunlarla başa çıkabilme gibi konuları ele alındı. 

İnteraktif geçen toplantıda yaşanmış hayat hikayelerden örnekler, bilgiler ve çözümler konuşuldu. 

Toplantıya Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri ve Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Yıldırım, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri ve Engelliler Daire Başkanımız Dr. Serdar Tolay ile FEV Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Kilitçioğlu ile yönetim kurulu üyeleri, vatandaşlar, engelli gençler ve aileleri katıldı. 

Toplantı devamında “Kapağı tam olarak kaldırılmamış” olan bir konunun ilk kez Gaziantep’te ele alınmasının bir tesadüf olmadığı, yerel yönetimler bakımından Gaziantep’in sağlık işleri, engelliler ve yaşlılar alanında diğer şehirlere göre oldukça ilerlemiş hatta fark atmış olduğu vurgulandı. 

İstanbul’dan konuşmacı olarak katılan Türkiye Tabipler Birliği Emekli Hekimler Kolu Başkanı Uzman Dr. Erdinç Köksal’ın “Türkiye’nin başkenti Ankara, tüm engellilerin başkenti Gaziantep” şeklinde yaptığı benzetme büyük alkış topladı.

Loading

Skip to content