Hakkari Engelliler Derneği: Depremzedelere Yardım Eli Uzattı

0 0

6 Şubat’ta yaşanan büyük deprem felaketinden sonra ülkenin tamamında deprem bölgesine gönderilmek üzere başlatılan yardım kampanyalarına Hakkari Bedensel Engelliler Derneği ‘de kayıtsız kalmadı.

Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Mesut Keskin’nin çağrısıyla sadece engelli üyelerin vermiş olduğu destek sayesinde kuru gıda, battaniye, çocuk mont, çocuk poları ve hijyen malzemesi, kışlık giyim malzemeleri dernekte toplandı.

Daha sonra deprem bölgesinden Hakkari’ye gelen ailelere ulaştırmak üzere Hakkari Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yardım kolileri teslim edildi.

Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Mesut Keskin, dernek olarak ülkemizde yaşanan büyük affet sonrasında tüm ülkenin tek yürek hareket ettiğini ve dernek olarak engelli üyelerimizin ve engelli sporcularımızın talebi üzerine karınca kararınca bu zor günde depremzedelerin yanında olduklarını anlatmak için bir araya gelip bu organizasyonu gerçekleştirdiklerini ifade etti.  Keskin, Bedensel Engelliler Derneği, Hakkâri Sümbül Engeller Spor Kulübü, Zihinsel Engelliler Engelliler Derneği ve Bedensel Engelliler Spor Federasyonu il temsilciliği olarak ülkemize ve depremzedelere geçmiş olsun dileklerini illettiler. (Hakkari Objektif Haber)

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content