İlhami Kılınçkaya, TBESF Başkanlığına Aday Oldu

0 0

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Para Masa Tenisi Milli Takımı Koordinatörü İlhami Kılınçkaya, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu başkanlığına aday oldu.

11 Mayıs 2023 Perşembe günü yapılacak olağanüstü genel kurulda federasyon başkanlığına aday olduğunu açıklayan Kılınçkaya, 23 yıldır engelli bireylerin sporla birlikte yaşama tutunmaları adına birçok çalışmaya ve projeye imza attığını kayderek, “Uzun yıllardır içinde bulunduğum bu değerli camianın bir ferdi olarak engelli sporcu kardeşlerimin gelişimi ve öz değerlerini ortaya çıkarma adına ömrümü bu yola adadım. Bugüne kadar her biri birer azim hikayesine sahip olan sporcu kardeşlerimi Ay Yıldızlı bayrağımızın ışığında yarınlara hazırladım. Milli sporcularımızın başarısı toplumda birçok engelli kardeşimiz için de rol model niteliği taşıdı” dedi.

“Ömrümü, sporla birlikte yaşamına değer katmaya çalışan kardeşlerimizin engellerini ortadan kaldırmasına adadım” diyen İlhami Kılınçkaya, “Şimdi de bu vizyon, özveri ve heyecanı; ülkemizin en değerli spor camiasıyla birlikte ülkemizin dört bir yanına taşımayı hedefliyorum. Engelli bir spor insanı olarak bu değerli camiayla birlikte önümüze çıkan her engeli ‘hep birlikte kalarak’ aşacağımıza yürekten inanıyorum. Bu kritik sürecin camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. (DHA)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content