İşitme Engelli Sporcular, Vali Ersin Yazıcı’yı Ziyaret Etti

0 0

Karabük’te düzenlenen Türkiye İşitme Engelliler Voleybol Turnuvası’nda, ikinciliği elde eden Manavgat Belediye İşitme Engelliler Erkek Voleybol Takımı, Antalya Valisi Ersin Yazıcı’yı ziyaret etti.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, takımı makamında ağırlayan Vali Yazıcı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yazıcı, buradaki konuşmasında, hiçbir başarının kolay elde edilmediğini, karşılaşılan zorlukların başarıyı beraberinde getirdiğini belirtti.

Takımın bütün oyuncularını tek tek tebrik ettiğini kaydeden Yazıcı, “Sizler işitme engelli gençlerimize iyi birer örnek olduğunuzu görmek beni daha da mutlu ediyor. Onlar sizleri örnek alarak spor branşlarına yönelecekler ve sizler gibi birçok başarıyı Antalya’mıza getirecekler. Hep destekçiniz olduğumuzu unutmayın, başarılarınızın daim olmasını diliyorum.” dedi. Manavgat İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Hasan Hüseyin Aydın ise 24-29 Ocak’ta Karabük’te yapılan Türkiye İşitme Engelliler Voleybol Turnuvası’nda ikinci olduklarını kaydetti.

İşitme Engelliler Futbol Takımı olarak kurulduklarını ama elde ettikleri başarılardan sonra farklı branşlara yöneldiklerini vurgulayan Aydın, “Voleybol takımımızı 7 yıl önce kurduk. Son 5 senede 3 defa Türkiye şampiyonu, bir defa üçüncü, bu sene de ikinci olduk. İlimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz.” diye konuştu. (AA)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content