23/05/2024

Kahramanmaraş Milletvekilinden Engelliler İçin Atama Talebi!  

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, engelli memur ve personel alımı gerçekleştirilmesi için meclise öneri sunularak çalışmaların başlanacağını ifade etti.

Mecliste konuşan Aycan ” Sayın Başkan, engellilik hayatın gerçeğidir, her an herkesin başına gelebilir. Nüfusumuzun yaklaşık yüzde 10’unun en az bir engeli vardır ve engelli kişi sayısı sürekli artmaktadır.
Engelli kişilerin önündeki engelleri kaldırmalıyız, hayatı birlikte yaşamalıyız. Engelli kişilere yönelik fiziksel ve ruhsal rehabilitasyon hizmetlerini artırmalıyız. Yaşama gücünü daha da artırarak yaşama bağlamalıyız. Eğitim hayatında gerekli düzenlemeler yapmalıyız, eğitime devam etmelerini sağlamalıyız.

Engellilerin en önemli isteklerinden biri de iştir. Engellilere özel sektör, zorunlu kota olmasına rağmen, iş imkânı tanımamaktadır; bu nedenle, engellilerin tek beklentisi kamuda engelli atamasıdır. Uzun süredir engelli ataması yapılmamıştır; bu nedenle, engelli sağlıkçı, engelli öğretmen ve genel olarak, kamuda engelli ataması yapılması en büyük beklentidir. Engelli ataması ilanı uygun olacaktır.” dedi. (marasgundem.com)

Loading

Skip to content