Kütahya Valiliği, Engelli Vatandaşları ve Ailelerini Konuk Etti

0 0

Kütahya Valiliği, düzenlediği iftar programıyla engelli vatandaşları ve ailelerini konuk etti. Vali Vekili Mustafa Güney ve Vali Ali Çelik’in eşi Neziha Çelik’in de konuklarını yalnız bırakmadığı iftara çok sayıda kişi katıldı.

Masaları tek tek ziyaret eden Neziha Çelik, konuklarıyla sohbet edip hoş geldin dileklerini ilettiler.

Ramazan ayının ibadet, yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik ayı olduğunun altını çizen Vali Vekili Mustafa Güney, katılımlarından dolayı teşekkür etti. Güney, depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet, yaralılara da şifa temennisinde bulundu.

Engelli bireylerin ve ailelerinin her zaman yanlarında olduklarına dikkat çeken Güney, “Amacımız engelli kardeşlerimizin sorunlarını en kısa zamanda çözmek. Devletimizin hedefi de bu. Engelli vatandaşlarımız da engelsiz vatandaşlarımızın yaptığı her işi yapsın, eğitimin tüm imkanlarından yararlansın, istihdam sağlansın. Bu haklardan engelsiz vatandaşlarımız ne kadar yararlanıyorsa engelli vatandaşlarımız da yararlansın. Yönetim kadrosunda olsun, siyasette olsun, bütün partilerden inşallah adaylar çıksın, engellilerin sesi daha yüksek şekilde duyulsun” diye konuştu. (İHA)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content