20/05/2024

Memur Sen, Engelli Hakları Rehberini Hazırladı!

Memur Sen Genel Merkez Engelliler Komisyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Memur Sen ve Toç Bir Sen Engelliler Komisyonu Başkanı Yasin AVCI, Memur Sen Genel Merkez tarafından engelli haklarının korunması ve geliştirilmesini amaçlayan bir rehber hazırladıklarını bildirdi.

Başkan Yasin AVCI, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Memur Sen Genel Merkez Engelliler Komisyonumuz tarafından ‘Topluma Katılımın Önündeki Engelleri Birlikte Kaldıralım’ sloganıyla hazırlanan ve yayınlanan Engelli Hakları Rehberine http://www.memursen.org.tr/yayinlar/engellihaklari.pdf linki tıklanarak Memur-Sen web sitesinden de ulaşılabilmektedir. Ayrıca görme engellilerimizin içinde sesli kitap şeklinde ulaşılabilmektedir.

YASİN AVCI; “ENGELLİLERE HAKLARINI ANLATAN KİTAPÇIK”
Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü ve kamu çalışanları sendikacılığının en çok üyesi bulunan Memur – Sen Konfederasyonu engelliler için başucu kitabı niteliğinde engelli hakları rehberi hazırladık. 88 sayfadan oluşan kitapçıkta engelliler için yasal düzenlemelerle elde edilmiş bütün hak ve kazanımların derlenerek kolayca erişilebilecek bir özellik kazandırmış olduk. Kitapçıkla birçok Kanun ve Sözleşmeler ile garanti altına alınmış engelli hakları tek bir kitapçıkta toplanmış oldu.

Loading

Skip to content