Milliyetçi Hareket Partisi’nden Engelli Öğrencilere Burs Teklifi

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, maddi imkânsızlık ve benzeri nedenlerle eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan engelliler için bir kanun teklifi verdi. Kanun teklifi, bu kişilere geri ödemesiz eğitim bursu verilmesini içeriyor.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, engelli öğrenciler için geri ödemesiz eğitim bursu kanun teklifi verdi.

Özdemir, ilgili kanun teklifinde değişiklik yapılarak, üniversiteye başlayan, sağlık kurulu raporu ile yüzde 40 ve üzerinde engelli olduğu tespit edilen öğrencilere eğer isterlerse geri ödemesiz burs verilmesini istedi.

Özdemir, verdiği kanun teklifinin gerekçesinde, üniversitelerin birey ve toplumun gelişimini sağlayan önemli eğitim kurumlarının başında geldiğini belirtti ve ”Sosyal refahın ve adaletin gerçekleştirilmesi engelli bireylerin de her alanda olması beklendiği gibi yükseköğretim kurumlarında da engelli bireylerin var olmasıyla ilişkilidir” dedi.

Özdemir, engellilerin eğitimlerini yarıda bırakmalarının önüne geçebilmek için geri ödemesi burs verilmesinin, sosyal adaletin sağlanması açısından da yerinde bir uygulama olacağını ifade etti. (CNNTürk)

Loading

Skip to content