Müftü Demirel: Engelli Bireylerimize Anlayış ile Yaklaşmamız Gerekir

0 0

Bitlis Tatvan İlçe Müftülüğünce engelli aileleri ve eğiticilerine yönelik düzenlenen seminerde konuşan İlçe Müftüsü Zahit Demirel, ” Engelli bireylerimize acıma duygusuyla değil anlayış ile yaklaşmamız gerekir.” dedi.

Tatvan İlçe Müftülüğünce engelli aileleri ve eğiticilerine yönelik seminer düzenlendi.

İlçedeki Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezindeki seminerde konuşan Tatvan Müftüsü Zahit Demirel, “Engelli bireylerimiz imtihanımız için bir fırsat sebebidir. Engelli bireylerimize acıma duygusuyla değil anlayış ile yaklaşmamız gerekir. İmtihan ağır olabilir ama imtihanı olmayan kimsenin olmadığını da bilmemiz gerekir. Derdin kuldan değil de Allah’tan geldiğine şükretmeliyiz. Engellilerin bakımı gibi durumlar zor olsa da mükafatının büyük olduğunu unutmamalıyız.” dedi.

Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Ecevit Özkan’ın da hazır bulunduğu seminerde engelli aileleri ve eğitmenlere Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından “Ülkemizde Engelliler Gerçeği ve İslam”adlı kitap hediye edildi. (Diyanet Haber)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content