Müftü Patan: Asıl Engelli Olanlar Hakka ve Hakikate Karşı Duyarsız Olanlardır

0 0

Kayseri Develi İlçe Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü engelli vatandaşlara yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Engelli Koordinatörlüğü görevlileri engelli vatandaşları evlerinde ziyaret ediyor.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren İlçe Müftüsü Emin Patan, “Develi İlçe Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü ve ilçe müftülüğü personeli olarak toplumun çeşitli kesimlerine yönelik ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Bu kapsamda Yaylacık, Küçük Künye ve ilçemiz merkezinde bulunan fiziksel, zihinsel ve bedensel engeli olan kardeşlerimizi ziyaret ediyoruz. Herhangi bir engeli olan kardeşlerimizin farkında olmak, onların da toplumun diğer fertleri gibi saygı görmesini ve ziyaret edilmesini sağlamak dinimizin emridir. Peygamberimiz (sas) bu çabayı sadaka olarak nitelendirmiştir.” dedi.

“Dinimize göre asıl engelli olanlar hakka ve hakikate karşı duyarsız olanlardır.” diyen Müftü Patan, “Allah katında herhangi bir engeli olup da Rabbimizin emirlerini yerine getiren bir kişi, engelli olmayan ve aynı zamanda dini emirlere uymayanlardan daha değerlidir. Şunu bilmeliyiz ki şu fâni dünyada hepimiz birer engelli adayıyız. O halde hayatımızı bunu hep akılda tutarak yaşayalım. Bu anlayışla yaşarsak ahirette hiçbir engelimizin olmayacağını bilelim. Rabbim bizi engelli kardeşlerimizin farkında olanlardan eylesin. Kulluk görevlerimizi iyi yapmamaktan ve ahirette engelli durumuna düşmekten muhafaza eylesin.” ifadelerini kullandı. (Diyanet Haber)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content