27/05/2024

Muğla’da Spor Aşkı Engel Tanımaz

Muğla Valiliği himayelerinde yaz dönemi boyunca 2 ay sürecek “Muğla’da Spor Aşkı Engel Tanımaz Projesi” lansmanı ve Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde özel eğitim kurumlarına dağıtılması amacıyla ilimize gönderilen ve 20’ye yakın branşı kapsayan sportif malzemelerin dağıtım töreni gerçekleşti.

Menteşe Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene Vali Orhan Tavlı, AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, kurum müdürleri, sivil toplum kuruşları temsilcileri ile sporcu aileleri katıldı.

Vali Orhan Tavlı, törende yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Muğla’da eğitimden sağlığa, altyapıdan üstyapıya her alanda çalışma yürütüldüğünü belirtti.

Yatırımların gençlere spor yapmanın yanı sıra sosyal etkinliklerle de bir araya gelme fırsatı sunduğunu belirten Vali Orhan Tavlı, “Buradaki sinerji Muğla’nın 13 ilçesine yayılıyor. Özellikle engelli sporcularımızın aileleriyle bu etkinliklere destek vermesi çok önemli. Onlar hayatın her alanında bize destek veriyor, güç katıyorlar. Yapılan çalışmalarda engelli aileleriyle olmaktan mutluluk duyuyoruz. İnşallah daha güzel projelere imza atacağız.” dedi.

Engelli gençlerin yaptığı el sanatlarının sergilendiği standları ziyaret eden protokol üyeleri, engelli sporcular ile voleybol, basketbol, bocce ve masa tenisi oynadı.

Program sonunda, Cumhurbaşkanlığımızca özel eğitim kurumlarına dağıtılmak üzere yollanan spor malzemeleri, sahiplerine teslim edildi.

Muğla’da Spor Aşkı Engel Tanımaz projesiyle, Muğla’daki 60 engelli birey ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı Engelli Spor Okulları kapsamında Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne başvuru yapmış olan 25 engelli birey olmak üzere toplamda 85 engelli bireye yönelik Müzik-Ritim, Halk Oyunları, El Sanatları, Yüzme, Basketbol, Masa Tenisi, Rekreatif Sporlar, Bocce branşlarında eğitim verilecek.

Muğla Valiliği desteğiyle temin  edilen 4 adet 19 kişilik vasıta ile özel bireyler evlerinden alınıp tekrardan evlerine bırakılacak. Gençlik Merkezi, Menteşe Spor Salonu ve Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen eğitim ve faaliyetler ile birlikte hem engelli bireyler için ücretsiz taşıma hizmeti, hem de spor tesislerinden ücretsiz yararlanmaları sağlanacak.

Muğla Valiliği himayelerinde yaz döneminde 2 ay sürecek olan Muğla’da Spor Aşkı Engel Tanımaz Projesi, kış döneminde de devam ettirilerek sürdürülebilir bir olgu haline gelmesi ve yalnızca Menteşe ilçesinde değil il genelinde yaygınlaştırarak ilimizin tamamında uygulanabilir hale getirilmesi hedeflenmektedir.

Loading

Skip to content