Samsun’da Engelliler İçin Şarj İstasyonu Kurdu

0 0

Samsun’da yaşayan gurbetçi Olgun Aydoğan engelliler için basit kullanabilirliği olan şarj istasyonu tasarladı. Samsun Büyükşehir Belediyesine sunum yapan Olgun Aydoğan’ın projesi kabul edildi. Samsun’un farklı noktalarına Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan şarj istasyonları ile engelliler artık yolda kalmıyor. Tramvay istasyonlarına, sahil kenarlarına, parklara deneme için şu an 20 adet koyulan şarj istasyonlarını engelli bireyler rahatlıkla kullanabiliyor.

Atakum ilçesinde yaşayan Ahmet Bayraktar ise evinin önüne gönüllü olarak bir şarj istasyonu kurdurdu. Bu şarj istasyonunun elektriğini ise kendi evinden karşılıyor. Evi tramvay istasyonuna yakın olması sebebiyle insan hareketliliğinin fazla olduğunu ve şarj istasyonunun sık kullanılabileceği söyleyen Bayraktar, bu hareketiyle takdir topladı. (Haber7)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content