Sokak Hayvanları ve Yapılması Gerekenler Raporu

0 1

Türkiye’de insanların kendi sorumluluklarını bir kenara attığı, çözüm olarak sunulan, uygulanan ve dillendirilen çözümlerin de maalesef vicdansız, vahşi yöntemler olarak uyguladıkları, artan şehirleşme ve nüfusa bağlı olarak vaka sayılarının da arttığı kronikleşmiş sorunlarımızdan biri sokak hayvanlarıdır. Türkiye’nin farklı kentlerinde zaman zaman yaşanan ve kimi zaman insanların yaşamına mal olan ısırma vakaları, sahipsiz köpek sorununu her seferinde gündeme taşıyor. Sahipsiz köpek popülasyonunun en fazla olduğu kent İstanbul’da da bu sorun çözüm bekliyor.

Sokak Hayvanları sorununa ilişkin olarak Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Cem Gökay GÖKALP’ın “Sokak Hayvanları ve Yapılması Gerekenler Raporu” araştırmasını sizin için derledik.

Rapora ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.


Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content