Tarihi Vali Evi, Engellilerin Hizmetinde Olacak!

0 0

Van Valiliği’nden yapılan açıklamada; Van’ın Edremit ilçesinde göl kıyısında Van Valiliğine tahsisli olan eski Vali evi, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun da destekleriyle ildeki engelli çocukları eğitim alabilecekleri bir merkez haline dönüştürülüyor.

Vali Ozan Balcı, projelendirme çalışmaları tamamlandıktan sonra en kısa sürede engelli çocukların hizmetine açılacak olan eski vali evinin kullanım alanında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel ve Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı ekibiyle incelemelerde bulundu.

Vali Ozan Balcı, “Engelli çocuklarımızın huzuru, mutluluğu ve iyi eğitim alabilmeleri bizim en önemli amacımız ve mutluluğumuzdur. Onların yüzlerinin gülmesi için her türlü fedakarlığı yapacağız. Engelli ailelerinin de yükünü paylaşmak ve almak istiyoruz.’’ dedi.

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content