TCDD Genel Müdürü Pezük, Engelli Bireyler Eğitim Semineri’ne Katıldı

0 0

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Hasan Pezük, Marmaris’te düzenlenen 3. Engelli Bireyler Eğitim Semineri’ne video konferansla katıldı. İnsanların hayatını kolaylaştırmak için özveriyle çalışan demiryollarının, engelli bireylerimizin sorunlarının çözümüne ayrı önem verdiğini belirten Hasan Pezük, “Engelleri hep birlikte aşacağız” dedi. Konfederasyon Başkanı Yusuf Çelebi ise kendilerine verdiği destekten dolayı Genel Müdür Hasan Pezük’e teşekkür etti.

TCDD Genel Müdürü Hasan Pezük, demiryollarında engelli bireyler için yapılan projelerle ilgili bilgi verdi. Marmaris’te düzenlenen 3. Engelli Bireyler Eğitim Semineri’ne video konferansla katılan Hasan Pezük, TCDD’nin Türkiye’nin en stratejik kurumlarından biri olduğunu söyledi. Demiryollarını, 166 yıllık ulu bir çınar olarak tanımlayan TCDD Genel Müdürü Hasan Pezük, her zaman insan odaklı çalıştıklarını hatırlattı. “Biz demiryolcular, engelli bireylerimizi ve sorunlarını her zaman ayrıntılı bir şekilde ele almayı başardık” diyen Hasan Pezük konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın, geleneğinden gelen bizler, özellikle vurgulamak istiyorum ki, hayatın tüm safhalarında, projelerimizin tamamında engelli bireylerimizin de sorunlarını çözmek için çabalıyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’nun tüm proje uygulamalarında engelli kardeşlerimizin engellerinin kaldırılması konusunda çok özel çabaları, hassasiyetleri ve destekleri var. Bakanlığımızca engelli erişimi ve engellilerimizin sorunlarına yönelik kapsamlı çalışmalar yürütülüyor. Yeni gar ve istasyonlarımız ile diğer tesislerimizi engellilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak projelendiriyor, mevcut gar ve istasyonlarımız için ise gerekli modernizasyon çalışmalarını engelli çalışanlarımızla birlikte yürütüyoruz. Erişilebilirliklerini kolaylaştırmak için asansör, yürüyen merdiven, otopark, rampa, platform, hissedilebilir yüzey uygulamalarını binalarımızın tarihî dokusunu da dikkate alarak düzenledik”

TCDD Taşımacılık AŞ ile birlikte yürütülen, engelli yolcuların seyahat öncesi ve sonrasında yardım alabilmelerini sağlayan Turuncu Masa uygulamasını, ilk etapta YHT’lerin duruş yaptığı garlarda başlattıklarını ifade eden TCDD Genel Müdürü Hasan Pezük, “Ben de varım, diyen tüm demiryolcular adına şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, engelleri hep birlikte aşıyoruz. Engelli bireylere gerekli imkanlar sağlandığında, sporda, sanatta, edebiyatta, siyasette, eğitimde ve iş dünyasında takdire şayan başarılara imza atmakta, azim ve kararlılıklarıyla göğsümüzü kabartmaktadırlar. Kurumumuzda istihdam ettiğimiz yaklaşık 350 engelli çalışan arkadaşımız var. Onlar hem bilgi ve tecrübesiyle hem akıl hem de alın teriyle demiryollarına önemli değer katıyorlar. Saygı ve sevgiyle, hoşgörüyle aramızdaki tüm engelleri aşıyor, kurumsal verimliliğimizi artırmak için birlikte çalışıyoruz” dedi.

Türkiye Engelliler Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi ise TCDD’nin her zaman yanlarında olduğunu belirterek; çalışmalarından ve kendilerine verdiği destekten dolayı TCDD Genel Müdürü Hasan Pezük’e teşekkür etti. (RAY Haber)

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content