TÜBİTAK, Görme Engellilerin Erişilebilirlik Sorununu Çözdü!

1 0

Bilindiği üzere e-imza hayatımızın artık bir parçası haline gelmiştir. E-imza hizmeti veren kurumlardan bir tanesi de Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’dur

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü’nde görev yapan görme engelli Sadullah AYYILDIZ’ın girişimleri sonucunda e-imza uygulamasında görme engelliler açısından erişilebilirlik sorunları çözülmüştür. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) yetkililerine ilettiğimiz taleplerimiz dinlenip çözülmesi sağlanmıştır.

Değerli kullanıcılardan istenilen ise Kamu Sertifikasyon Merkezi sitesine girip, Online İşlemler bölümünden Bireysel İşlemler adımından NES İşlemleri menüsünden PİN KODU Çözme ve uygulamayı bilgisayarınıza indirip test ederek geri bildirimlerinizi sadullah00@outlook.com.tr adresine iletebilirsiniz.


Engellininsesi.net olarak Sadullah AYYILDIZ kardeşimize teşekkür eder, önümüzdeki engelleri kaldırmak için mücadele veren herkese ve her kuruma ayrı ayrı şükranlarımızı sunarız.

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
50 %
Sad
Sad
50 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content