Türkiye’de Bir İlk! Engelli Programı Yayına Başladı

0 0

Türkiye’de, engelli bir gazetecinin yaptığı ilk engelli programı olan ENGELSİZ, Toplumsal TV’de yayına başladı. Ercan Çankaya’yla ENGELSİZ programının ilk bölümü Toplumsal TV’de yayınlandı.

Programın ilk konuğu, Kekemeler Derneği üyesi Muharrem Karaman oldu. Programda kekemelikle ilgili yaygın görüşler, klişeye dönüşmüş yanlış bilgiler tartışıldı. Kendisi de kekemelikle yaşayan bir birey olan Toplumsal Haber editörü Ercan Çankaya’nın programı, Türkiye’de engelli bir gazetecinin hazırlayıp sunduğu ilk engelli programı. Programda kekemelikle yaşayan bireylerle olduğu kadar farklı türdeki engellerle yaşayan bireylerle de söyleşilecek. Engellilerin iş hayatında, toplumda karşılaştığı sorunlara değinilecek. Bu konulardaki ayrımcılığa neden yaygın görüşler ve ‘klişe fikirler’ tartışılacak.

Diğer ‘anaakım engelli programlarından’ farklı olarak ‘başarı hikâyelerine olduğu kadar ‘başarısızlıklara’, ‘ayrımcılık’ ve mobing hikâyelerine de odaklanılacak.

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content