Uşak’ta Duyarsız Sürücüler, Engelli Vatandaşların Çilesi Oldu

0 0

Uşak’ta doğuştan engelli olan ve 30 yıldır tekerlekli sandalye yardımıyla hayatını sürdüren Serkan Yalçın engelli rampalarının önüne park edilmesinden şikayetçi. Her insanın bir engelli adayı olduğunu hatırlatan Yalçın, sürücülerinden empati yaparak daha duyarlı davranmalarını istedi. 

Kendisi gibi engelli olanların yanı sıra bebekli ailelerinin de aynı dertten muzdarip olduklarını anlatan Yalçın: “Ben namaz kılan bir insanım Çakaloz Cami’ne giden yolda engelli rampamız var ve araçlar burayı devamlı işgal ediyor. Zaten şimdi İsmetpaşa caddesindeki yenileme çalışmaları nedeniyle daha çok kısıtlıyız, araç sahibi arkadaşlara rica ediyorum araçlarını park ederken engelli rampalarına dikkat etsinler. Sadece benim gibi engelliler değil bebek arabaları kullanan insanlarda aynı derdi yaşıyor” dedi.

Araç sahiplerine herkesin birer engelli adayı olduğunu, bir gün kendilerinin de aynı durumuna düşebileceğini hatırlatan Yalçın, sürücülerden daha duyarlı olmalarını rica etti. Yalçın ayrıca kolluk kuvvetlerini bu gibi hatalı parklarla karşı biraz daha hassas davranmaya davet etti.  (Uşak Port)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content