24/05/2024

Uşak’ta Duyarsız Sürücüler, Engelli Vatandaşların Çilesi Oldu

Uşak’ta doğuştan engelli olan ve 30 yıldır tekerlekli sandalye yardımıyla hayatını sürdüren Serkan Yalçın engelli rampalarının önüne park edilmesinden şikayetçi. Her insanın bir engelli adayı olduğunu hatırlatan Yalçın, sürücülerinden empati yaparak daha duyarlı davranmalarını istedi. 

Kendisi gibi engelli olanların yanı sıra bebekli ailelerinin de aynı dertten muzdarip olduklarını anlatan Yalçın: “Ben namaz kılan bir insanım Çakaloz Cami’ne giden yolda engelli rampamız var ve araçlar burayı devamlı işgal ediyor. Zaten şimdi İsmetpaşa caddesindeki yenileme çalışmaları nedeniyle daha çok kısıtlıyız, araç sahibi arkadaşlara rica ediyorum araçlarını park ederken engelli rampalarına dikkat etsinler. Sadece benim gibi engelliler değil bebek arabaları kullanan insanlarda aynı derdi yaşıyor” dedi.

Araç sahiplerine herkesin birer engelli adayı olduğunu, bir gün kendilerinin de aynı durumuna düşebileceğini hatırlatan Yalçın, sürücülerden daha duyarlı olmalarını rica etti. Yalçın ayrıca kolluk kuvvetlerini bu gibi hatalı parklarla karşı biraz daha hassas davranmaya davet etti.  (Uşak Port)

Loading

Skip to content