Balıkesir’de Engelliler EKPSS’ye Hazırlanıyor

0 0

Balıkesir’in Altıeylül ilçesi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, iki yılda bir yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) hazırlık kursu açtı.

EKPSS’nin, ÖSYM tarafından 24 Nisan 2022 tarihinde yapılacağı ilan edilince Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi ve Altıeylül Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde hazırlık kursu başlatıldı. Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şube Başkanı Zeki Uslu, hazırlık kursunun Altıeylül Halk Eğitim Merkezi Müdürü Filiz Çelik’in desteğiyle açıldığını söyledi.  Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki kursa katılan Dernek Başkanı Zeki Uslu, kursiyerlere moral ve motivasyon amacıyla yaptığı konuşmada; “Daha önceki sınavlarda da böyle kurslar açarak engelli kardeşlerimizin başarılı olmaları için elimizden geleni yaptık ve şimdi onların neredeyse tamamı devlet memuru oldular. Engelli kardeşlerimiz ekonomik özgürlüklerine kavuştu, ailelerine ve devlete faydalı bireyler oldular” dedi.

Kurslara katılarak devlet memuru olan Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Alper Şentürk ise, “Ben de bu kurslar sayesinde devlet memuru oldum. Memur olduktan sonra ailemi kurdum” diye konuştu. (DHA)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content