Engelli Vatandaşlardan “Elimizden Tutun” Çağrısı!

0 0

Trabzon’da engelli vatandaşlar çeşitli sorunlarının yanı sıra özellikle ulaşımda oldukça zorluk yaşıyor. Yürüme engeli olan vatandaşlar, akülü araç alabilmek için yardım bekliyor. Engellilere öncelik tanınması gerektiğini vurgulayan Trabzon Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Keskin, dayanışma isteyerek ellerinden tutulmasını istedi.  Keskin, derneğe kayıtlı 38 üyesi olduğunu üyelerinin maddi ve manevi ihtiyaçlarını vatandaşların yardımıyla giderdiklerini ancak yürüme engelli kişilerin ulaşımda zorluk yaşadıklarını akülü araca ihtiyacı olduklarını kaydetti. 

“3 TANE AKÜLÜ ARACA İHTİYACIMIZ VAR” 

Keskin, “Engellilerimizin sesinin duyulmasını istiyoruz. 38 üyemiz var. Hepsinin farklı engelleri söz konusu. Gelen yardımlarla engelli kardeşlerimizin gerek gıda ihtiyaçları gerekse faturaları karşılanıyor. Elektrik, su faturalarını öderim. Tüpü mü bitti, değiştiririm. 3 tane akülü engelli aracına ihtiyacımız var. Allah için yardım ederlerse duacıları oluruz.

CUMHURBAŞKANIMIZ VALİMİZE TALİMAT VERDİ 

Benim akülü aracımı Cumhurbaşkanımız sayesinde aldım. Kendisi hediye etti bana. Felç geçirdiğim zaman kırık dökük engelli aracım vardı. Cumhurbaşkanımız valimize talimat verdi. Bu şekilde akülü bir araç verildi. Cumhurbaşkanımız ‘engelliler en ön sırada’ dedi. Ama ben inanmıyorum. Engelliler en ön sırada olsa herkes elimizden tutar. Sesimizin duyulmasını istiyoruz. Valiliğimizin ve Büyükşehir Belediyemizin yardımları oluyor. Bizim elimizden tutulmasını istiyoruz.” ifadelerine yer verdi. (61 Medya)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content