Engelliler Haftası’nda Engelliler Meclise

0 0

Yeniden Refah Partisi, Engelliler Haftasına ilişkin basın açıklaması yaptı.

Kıymetli vatandaşlarımız; Engelli vatandaşlar politikamızda yazdığımız gibi kamuda istihdam oranını ilk olarak milletvekili adaylarımızın %6 olması ile başlatmış oluyoruz. Yeniden Refah Partisi olarak listelerimizin %6 sını engelli milletvekili adaylarımız oluşturmaktadır. Sizlerinde destekleri ile milli görüş meclise girdiğinde istihdam oranını hızla %6 yapacağız.

“Engellilere Hizmet Önceliğimizdir” sloganımızla çıkmış olduğumuz bu yolda, Cumhur ittifakında tarafların imzalamış olduğu 30 maddelik mutabakat metninin maddelerinden birisi engelli maaşlarının en az asgari ücret seviyesine çıkarılmasını kabul ettirmiş bulunmaktayız. Engelli vatandaşlarımızın hayatın tüm alanlarında yer alabilmesini sağlamak temel amacımızdır. Bir vatandaşımızın engelli olması topluma faydalı olmasına engel değildir. Bu sebeple engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında bireysel katkılarının sağlanması için gerekli tüm düzenlemeleri yapacağız.

Her bakanlıkta, ülkemizde yaşayan 10 milyon engelli vatandaşımızı temsil eden, engelli vatandaşlarımızdan sorumlu bakan yardımcısı atanıp, alınan kararlar da engelli vatandaşlarımızın uyumluluğu ve menfaatinin gözetilmesini sağlayacağız. Karar alındıktan sonra düzeltme değil, karar alma aşamasında doğru kararlarının alınmasını mümkün hale getireceğiz.

Belediye meclis üyeliğinin adaylık sürecinde her partiden en az bir engelli meclis üyesi adayı olmasını zorunlu hale getirerek, engelli vatandaşlarımızın belediye meclislerinde temsil edilmesini sağlayacağız.

Bu vesile ile tüm Engelli vatandaşlarımızın 10-16 Mayıs Dünya Engelliler haftasını en içten dileklerimle kutlar 14 Mayıs da yapılacak olan seçimlerde desteklerinizi bekleriz.

Davut Konakcı
Genel Başkan Yardımcısı | Engelli Vatandaşlar Sorumlusu
İstanbul Milletvekili Adayı
                                      

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content