Engelliler Platformu: Başıboş Köpek Sorunu Çözülmelidir

2 0

Türkiye’nin farklı kentlerinde zaman zaman yaşanan ve kimi zaman insanların yaşamına mal olan ısırma vakaları, sahipsiz köpek sorununu her seferinde gündeme taşıyor. Sahipsiz köpek popülasyonunun en fazla olduğu kent İstanbul’da da bu sorun çözüm bekliyor.

Bu sorunu çözüme kavuşturacak tek yöntemin kısırlaştırma olduğu konusunda hemfikir olan uzmanlar, bu süreçte belediyelere büyük sorumluluk düştüğünü savunuyor.

Engelliler alanında faaliyet gösteren Engelliler Platformu, konuya ilişkin açıklama yaptı.

Engelliler Platformu: “Engelimize rağmen hayatın birçok alanında karşılaştığımız zorluklar var. Hepsinin üstesinden geliyoruz. Fakat son dönemde artan sahipsiz köpek vakaları nedeniyle tedirgin olmaktayız. Hayvan karşıtı değiliz. Hayat arkadaşı olan ve yol gösteren rehber köpeklerimiz var. Hayvan sevgisini derinden hisseden görme engelli arkadaşlarımız var. Fakat başta görme engelliler olmak üzere ortopedik engelli arkadaşlarımız, dışarı çıktığı zaman sahipsiz köpeklerle karşılaşmaktan korkuyor. Bu konuda yetkilileri göreve davet ediyoruz.” açıklaması yapıldı. (Engelliler Platformu)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
50 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
50 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content