24/06/2024

Engelliler Platformu: Başıboş Köpek Sorunu Çözülmelidir

Türkiye’nin farklı kentlerinde zaman zaman yaşanan ve kimi zaman insanların yaşamına mal olan ısırma vakaları, sahipsiz köpek sorununu her seferinde gündeme taşıyor. Sahipsiz köpek popülasyonunun en fazla olduğu kent İstanbul’da da bu sorun çözüm bekliyor.

Bu sorunu çözüme kavuşturacak tek yöntemin kısırlaştırma olduğu konusunda hemfikir olan uzmanlar, bu süreçte belediyelere büyük sorumluluk düştüğünü savunuyor.

Engelliler alanında faaliyet gösteren Engelliler Platformu, konuya ilişkin açıklama yaptı.

Engelliler Platformu: “Engelimize rağmen hayatın birçok alanında karşılaştığımız zorluklar var. Hepsinin üstesinden geliyoruz. Fakat son dönemde artan sahipsiz köpek vakaları nedeniyle tedirgin olmaktayız. Hayvan karşıtı değiliz. Hayat arkadaşı olan ve yol gösteren rehber köpeklerimiz var. Hayvan sevgisini derinden hisseden görme engelli arkadaşlarımız var. Fakat başta görme engelliler olmak üzere ortopedik engelli arkadaşlarımız, dışarı çıktığı zaman sahipsiz köpeklerle karşılaşmaktan korkuyor. Bu konuda yetkilileri göreve davet ediyoruz.” açıklaması yapıldı. (Engelliler Platformu)

Loading

Skip to content