Görme Engelli Eşine “Göz” Olan Yürüme Engelli Kadın, Mahalleye Muhtar Oldu

0 0

Isparta’da bebekken geçirdiği felç nedeniyle koltuk değneği yardımıyla yürüyebilen Hacer İnci Özbey, hem görme engelli eşiyle ilgileniyor hem de iki dönemdir muhtarlık görevini sürdürüyor.

Henüz 6 aylıkken geçirdiği felç nedeniyle koltuk değneği yardımıyla yürüyebilen Hacer İnci Özbey, uzun yıllar Isparta Belediyesinde görev yaptı. Hayatını doğuştan görme engelli Mehmet Ali Özbey ile birleştiren Özbey’in 3 çocuğu oldu.

Eğitimini de ihmal etmeyen Özbey, Açık Öğretim Fakültesinin önce Emlak ve Emlak Yönetimi ardından da İş Sağlığı ve Güvenliği bölümlerinden mezun oldu.

Özbey, 2015’te aday olduğu Sidre Mahallesi’nden muhtar seçildi. Görevini özveriyle sürdüren Özbey, ikinci kez muhtarlık seçimini kazanarak güven tazeledi.

Azmiyle dikkati çeken Özbey, çevresindekilere de örnek oluyor.

“TOPLUMA ÖRNEK OLMAK İSTİYORUM”

Hacer İnci Özbey, yaşantısıyla engelli bireylere öncülük etmek istediğini söyledi.

Bacağının düz durmasını sağlayan bir aparat ve koltuk değneği yardımıyla yürüyebildiğini belirten Özbey, her şeye rağmen hayattaki umudunu kaybetmediğini dile getirdi.

Okumayı çok sevdiğini ifade eden Özbey, “Engelli bir kadın olarak 25 yıldır çalışıyorum, mahalleme ve insanlara hizmet ediyorum. Engelli bireylerin hangi noktalara gelebileceğini göstermek için çaba sarf ediyorum. Engelli bir kadının neler yapılabileceğini göstermek ve topluma örnek olmak istiyorum.” diye konuştu.

Özbey, hayattaki tüm olumsuzluklara rağmen yaşama sevincini hiç kaybetmediğini vurguladı.

Eşi ile çok mutlu olduğunu dile getiren Özbey, “Bu hayatta ben onun gözleri oldum, o da benim ayağım oldu. Kadınlar isteyince elde edemeyecekleri hiçbir şey yoktur. Kadınlarımız çok güçlü, önlerinde hiçbir engel bulunamaz.” ifadelerini kullandı. (AA)

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content