24/05/2024

Görme Engelli Piyanist Ekrem Özcan Yılmaz’a Üstün Başarı Belgesi

Görme engelli piyanist Ekrem Özcan Yılmaz, Adana Rhapsody Iv. Uluslararası Adana Rhapsody Piyano Festivali ve Yarışması’nda üstün başarı belgesi ödülüne layık görüldü.

Görme engelli piyanist Ekrem Özcan Yılmaz (18), Adana Rhapsody Iv. Uluslararası Adana Rhapsody Piyano Festivali ve Yarışması’nda üstün başarı belgesi ödülüne layık görüldü.

Adana Rhapsody IV. Uluslararası “Adana Rhapsody” Piyano Festivali ve Yarışması Yürütme Kurulu Başkanı Doç. Ülviyye Güler tarafından verilen üstün başarı belgesinde, “Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen IV. Uluslararası Adana Rhapsody Piyano Festivaline katılarak göstermiş olduğunuz başarılı performansınızdan dolayı jüri tarafından üstün başarı belgesi ile takdir edilmeniz uygun görülmüştür” denildi.

Ayrıca Bora Bostan, Dilay Türkyılmaz gelecek vadeden sanatçı olarak, Defne Bozkurt ve Mira Dinçsoy teşvik, İbrahim Fırat Dönmez en iyi müzik yorumu, Zeynep Naz Polat en iyi serbest eser yorumu ve Ekrem Özcan Yılmaz, Umut Epözdemir ve Zeynep Nehir Taşdemir de üstün başarı ödülüne layık görüldü.

Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nda, görme engelli Ekrem Özcan Yılmazı piyanist olarak sahneye çıkarılmıştı. Engellilik alanında toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla hafta nedeniyle görme engelli genç piyanist Ekrem Özcan Yılmaz, kendi bestesi ‘Yaşam’ı yorumlamıştı.

Ödül törenine Devlet Sanatçısı Gülsin Onay da katıldı. (İHA)

Loading

Skip to content