Yüksek İhtisas Üniversitesi Arasında 60+ Tazelenme Üniversitesi Projesi Protokolü İmzalandı

0 0

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğünün aktif yaşlanma perspektifiyle hayat boyu öğrenme kapsamında yürüttüğü temel çalışmalardan biri olan “60+ Tazelenme Üniversitesi Projesi” çerçevesinde, Yüksek İhtisas Üniversitesi ile Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

60+ Tazelenme Üniversitesi Projesi Yaygınlaştırılıyor

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yaşlılarımızın toplumsal hayata etkin katılımını sağlamak ve bu yönde farklı mekanizmaların işlerliğini sürekli kılmak amacıyla yürütülen “60+ Tazelenme Üniversitesi Projesi” yaygınlaştırılıyor ve üniversitelerle yapılan iş birliğine yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu çerçevede,  “60+ Tazelenme Üniversitesi Projesi Protokolü” Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan KOÇ ile Yüksek İhtisas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa PAÇ arasında törenle imzalandı.

60+ Tazelenme Üniversitesi ile Yaşlılarımızın Toplumsal Hayata Aktif Katılımı Destekleniyor, Yaşam Kaliteleri Arttırılıyor

60+ Tazelenme Üniversitesi Projesi, yaşlılarımızın hem bireysel anlamda yeni bilgi, beceri ve deneyimler kazanmalarına; hem de sahip oldukları bilgi ve deneyimleri aktararak toplumumuza katkı sunmalarına olanak sağlıyor. Aktif ve sağlıklı yaşlanma çerçevesinde, yaşlıların bireysel kapasitelerini ve uyum yeteneklerini de geliştirmeyi hedefleyen 60+ Tazelenme Üniversitesi Projesi kapsamında sunulan eğitimler, aynı zamanda sosyal hayata katılımı destekliyor ve yaşlı yalnızlığını gidermede önemli rol oynuyor.

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content