24/05/2024

Yüksek İhtisas Üniversitesi Arasında 60+ Tazelenme Üniversitesi Projesi Protokolü İmzalandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğünün aktif yaşlanma perspektifiyle hayat boyu öğrenme kapsamında yürüttüğü temel çalışmalardan biri olan “60+ Tazelenme Üniversitesi Projesi” çerçevesinde, Yüksek İhtisas Üniversitesi ile Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

60+ Tazelenme Üniversitesi Projesi Yaygınlaştırılıyor

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yaşlılarımızın toplumsal hayata etkin katılımını sağlamak ve bu yönde farklı mekanizmaların işlerliğini sürekli kılmak amacıyla yürütülen “60+ Tazelenme Üniversitesi Projesi” yaygınlaştırılıyor ve üniversitelerle yapılan iş birliğine yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu çerçevede,  “60+ Tazelenme Üniversitesi Projesi Protokolü” Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan KOÇ ile Yüksek İhtisas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa PAÇ arasında törenle imzalandı.

60+ Tazelenme Üniversitesi ile Yaşlılarımızın Toplumsal Hayata Aktif Katılımı Destekleniyor, Yaşam Kaliteleri Arttırılıyor

60+ Tazelenme Üniversitesi Projesi, yaşlılarımızın hem bireysel anlamda yeni bilgi, beceri ve deneyimler kazanmalarına; hem de sahip oldukları bilgi ve deneyimleri aktararak toplumumuza katkı sunmalarına olanak sağlıyor. Aktif ve sağlıklı yaşlanma çerçevesinde, yaşlıların bireysel kapasitelerini ve uyum yeteneklerini de geliştirmeyi hedefleyen 60+ Tazelenme Üniversitesi Projesi kapsamında sunulan eğitimler, aynı zamanda sosyal hayata katılımı destekliyor ve yaşlı yalnızlığını gidermede önemli rol oynuyor.

Loading

Skip to content