Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türk Kızılay Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

0 0

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türk Kızılay Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı.   

Protokol kapsamında, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Kızılay Derneği arasında; engelli ve yaşlı bireyler başta olmak üzere, toplumun dezavantajlı bireylerine yönelik evde sosyal destek, sosyal yardım, sosyal hizmet ve sağlığın korunmasına ilişkin hizmet sunulması ayrıca bireylerin ihtiyaçlarının karşılanarak günlük hayatlarının kolaylaştırılmasına yönelik iş birliği ve eşgüdüm halinde birlikte çalışmalar yapılması kararı alındı.

Bu protokol ile birlikte ülkemizin en köklü kuruluşlarından olan Kızılay ile işbirliği ve eşgüdüm içerisinde çalışma ve dezavantajlı bireylere daha seri hizmet sunulması öngörülüyor.

İşbirliği Protokolü, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Fatma ÖNCÜ’nün katılımı ile Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan KOÇ ve Türk Kızılay Derneği adına Genel Müdür Dr. İbrahim ALTAN tarafından imzalandı.

Loading

About Post Author

Miraç Dursun

Miraç Dursun, üniversite mezunu olup uzun yıllar boyunca engelliler alanında proje, etkinlik ve çalışmalara öncülük etti. 2011 yılından itibaren köşe yazıları, röportaj, sosyal medya editörlüğü, şiirler, farkındalık kısa filmleri, engelliler alanında hukuk çalışmaları ve makaleleriyle hizmetine devam etmektedir. Engellilerdostu.com - Ankara İl Temsilciliği (2019 / 2021) Anadolu34.com - Ankara İl Temsilciliği (2020 / Devam) Engellininsesi.net - Ankara İl Temsilciliği (2021 / Devam)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Skip to content